Mateusz Kaliszewski

O mnie

Cześć! Nazywam się Mateusz Kaliszewski.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na mój temat, to poniżej z przyjemnością dziele się większą ilością informacji.

Czym się zajmuję i jak mogę Ci pomóc?

Zajmuje się metodą design thinking od 2012 roku. Wtedy nie była jeszcze taka… modna 🙂

To co konkretnie robię to uczę pasjonatów tej metody prowadzić własne warsztaty i projekty. Wspieram osoby w stawianiu pierwszych moderatorskich kroków. Poprzez merytoryczne materiały, produkty, kursy i indywidualne konsultacje uczę przyszłych moderatorów design thinking wyciskać maksimum wartości z tej metody dla swoich biznesów i projektów. Jeżeli więc, chcesz zacząć prowadzić swoje warsztaty lub projekty design thinking to świetnie trafiłeś/aś. Powinniśmy się poznać.😊  Ponadto, staram się uzupełniać design thinking innymi metodami i narzędziami np. ekonomią behawioralną, lean startup lub narzędziami no-code.

Poza tym, pracuję etatowo w Allegro jako UX/Service Designer, gdzie jestem odpowiedzialny za wdrażanie do organizacji procesów projektowania łączących design thinking i service design. Prowadzę szkolenia z tego zakresu oraz pomagam różnym zespołom Allegro w bieżących projektach wykorzystując narzędzia design thinking i techniki facylitacji.

Ponadto, współpracuję freelancersko ze Startup Academy, gdzie uczę osoby z pomysłem na biznes, studentów, pracowników dużych firm metod generowania innowacji takich jak Business Model Canvas, Lean Startup i Customer Development.

Jestem Opiekunem Startupów w Centrum Zarządzania Innowacjami i Transferu Technologi Politechniki Warszawskiej. Mam również doświadczenie jako wykładowca akademicki. Prowadziłem zajęcia w ramach przedmiotu Design Thinking i UX Research na Uniwersytecie Warszawskim na kierunku Socjologia Cyfrowa.

ksiązki lean startup

Jakie jest moje doświadczenie doświadczenie? Czy można mi zaufać?

Mateusz: Poprowadziłem ponad 100 warsztatów i szkoleń design thinking i liczba ta stale rośnie. Obecnie mam:

10
lat doświadczenia w pracy metodą design thinking
2470
uczestników szkoleń
1147
godzin poprowadzonych warsztatów i szkoleń design thinking
allegro logo
samsung
huge tech
uw

Większość warsztatów i szkoleń poprowadziłem w ramach DT Makers, skąd musiałem odejść. Dlatego przedstawiam tylko wybrane referencje, którymi mogę się dzielić i które są wypisane na moje imię i nazwisko.

Referencje Warta
UMCS referencje design thinking poprawione
Siemens referencje design thinking poprawione
Share the care referencje design thinking poprawione
EGO Evaluation referencje design thinking
Blablacar referencje

Większość warsztatów i szkoleń poprowadziłem w ramach DT Makers (obecnie Brainvawe), skąd musiałem odejść. Dlatego przedstawiam tylko wybrane referencje, którymi mogę się dzielić i które są wypisane na moje imię i nazwisko.

Prowadziłem warsztaty i szkolenia dla przeróżnych grup, firm i instytucji. Szkoliłem wykładowców akademickich, zespoły inżynierów, a także działy HR. Pracowałem w projektach publicznych. Spektrum mojego doświadczenia jest bardzo bogate, a moja otwarta postawa i dbałość o uczestników sprawia, że otrzymuję pozytywne referencje. Właśnie tym doświadczeniem i wiedzą dzielę się z osobami rozpoczynającymi przygodę z design thinking.

Jeżeli potrzebujesz, oferuję Ci wysłanie pełnej tabeli poprowadzonych warsztatów szkoleń, zaczynając od pierwszego. Daj mi znać mailowo.

Chcesz osobiście porozmawiać z wybranym klientem? Mogę poprosić o zgodę na przekazanie Tobie jego danych kontaktowych.

Co mnie wyróżnia?

– interdyscyplinarność – Łącze w sobie kompetencje inżynierskie i techniczne z wiedzą i praktyką biznesową zdobytą na studiach, a przede wszystkim w realizacjach dla klientów i pracy gigancie e-commerce Allegro. Mnogość branż, firm i działów, z którymi współpracowałem, ułatwia mi poznawanie kolejnych organizacji i podejmowanie dużych wyzwań. Dzięki tym doświadczeniom potrafię odnaleźć się w wielu wyzwaniach organizacji. Łatwo przychodzi mi zrozumienie ich zarówno technicznych, jak i miękkich aspektów.

– świetnie rozumiem perspektywę początkującego moderatora – zawsze przypominam sobie swoje początki, kiedy tworzę coś nowego. Dokładnie w ten sposób powstał Starter Moderatora Design Thinking. Pomyślałem… czego bym potrzebował w 2012 roku, kiedy startowałem? W ten sposób narodził się pomysł na produkt. Kiedy zacząłem go tworzyć, nie miałem żadnej pewności, że zostanie on pozytywnie przyjęty. Ale tak się stało. Zadziałała empatia do samego siebie sprzed prawie 10 lat, kiedy zaczynałem prowadzić swoje pierwsze warsztaty. Dokładnie wiem, z jakimi bolączkami i stresem możesz się borykać. Ale spokojnie… Poradzimy sobie.

– szczerość – bez ogródek dzielę się swoimi porażkami, nową wiedzą, którą zdobywam i zależy mi przede wszystkim na tym, byś został/a świetnym moderatorem. Nie staram się udawać kogoś, kim nie jestem i nie ukrywam, że najmocniej czuję się w sferze warsztatów i szkoleń.

Co możesz teraz zrobić?

Chyba aż za dużo o sobie napisałem. Przejdźmy do Ciebie.

W zależności od tego czego potrzebujesz możesz skorzystać z tego co obecnie oferuję.

Jesteś zainteresowany/a design thinking, ale nie do końca wiesz o co chodzi?

Wiesz co to design thinking, ale nie wiesz jak zdobyć doświadczenie?

Wiesz jak zdobyć doświadczenie, ale nie wiesz jak poprowadzić warsztat? Nie masz materiałów?

Potrzebujesz jeszcze czegoś innego. Daj mi znać i nie wahaj się ani chwili, żeby do mnie napisać. Kontakt znajdziesz na dole strony.

Pozdrawiam,
Mateusz Kaliszewski
Trener Moderatorów Design Thinking